Aké rehabilitačné procedúry poskytujeme?

Klientom nášho zariadenia zabezpečujeme aj rehabilitačnú starostlivosť, a to priamo v našich priestoroch. Cvičenia a procedúry s klientmi vykonáva kvalifikovaná rehabilitačná sestra na základe odporúčania odborného lekára. Rehabilitácie nie je nutné samostatne si doplácať a sú poskytované predovšetkým pacientom po operáciách, úrazoch a s ochoreniami pohybového aparátu.

  • Vodoliečba v hydromasážnych vaniach

Vodoliečba sa využíva na prevenciu, liečbu a obnovu stratených funkcií. V našom rehabilitačnom zariadení môžu klienti využiť perličkový alebo vírivý kúpeľ.

Perličkový kúpeľ pomáha pri chorobách srdca a ciev, hypertenzii, nervových a kožných ochoreniach, reumatizme, či chronických zápaloch.

Vírivý kúpeľ sa aplikuje na končatiny osobitne, a to v špeciálne tvarovaných vaničkách. Je vhodný pre klientov po operáciách, úrazoch a s ochoreniami pohybového systému.

  • Parafínové zábaly

Teplý parafínový zábal pôsobí na svalstvo relaxačne. Naším klientom pomáha uvoľňovať kŕče a svaly, zmenšovať chronickú bolesť, zlepšovať prekrvenie, prehrievať tkanivá a mnoho ďalšieho. Pokiaľ zdravotný stav dovolí absolvovať túto procedúru, dokáže byť účinnou pomocou pri riešení chronických bolestí a pooperačných stavov.

  • Magnetoterapia

Magnetoterapia je využívaná ako doplnková procedúra k fyzioterapeutickej liečbe. Pomáha klientom s chronickými bolesťami, ochoreniami kostí a kĺbov, zápalmi a ďalšími zdravotnými ťažkosťami.

  • Fyzioterapia

Okrem uvedených rehabilitačných procedúr máme plne vybavenú telocvičňu. Pri cvičeniach s klientmi využívame napríklad bradlový chodník, rebriny, relaxačné a masážne kreslo, rotoped či instabilnú rovinu.

O rehabilitačnom zariadení

Rehabilitačné priestory sa nachádzajú priamo v našom zariadení. Sú špeciálne prispôsobené pre imobilných pacientov a ľudí s pohybovými ťažkosťami.

Rehabilitační pracovníci majú k dispozícii stropné závesné systémy nad vaňou a v telocvični, ktoré umožňujú jednoduchý presun pacienta do vane, prípadne na rôzne ďalšie rehabilitačné pomôcky. Sme tak schopní poskytnúť potrebnú rehabilitačnú starostlivosť aj ťažko chorým pacientom.